Evde Çalışarak Ek Gelir Sağlamak

Ayda 2000 TL Ek Gelir ile Paketleme İşi

Hemen herkesin en büyük sorunlarından biri almış olduğu maaşın ihtiyaçları için yetmemesidir. Bu nedenle birçok kişi tam zamanlı yaptığı işin yanında ek işler yaparak ek gelir elde etmeyi amaçlar. Fakat evden yapılacak, zaman kısıtı olmayacak ve oldukça iyi bir gelir sağlayacak iş bulmak her zaman kolay değildir. Evden ek gelir kazanmanızı sağlayacak işler, internet kullanımı ile biraz daha yaygınlaştı. Paketleme işi de bu işlerden biridir.

Birçok firma, satışını yaptığı ürünlerin paketleme işini dışarıdan yaptırır. Bunun firmalar açısından birçok sebebi vardır. Paketleme işi için bünyesinde çalıştıracağı kişilere en az asgari ücret vermek zorundadır. Ayrıca paketleme işini yapacak bir yer temin etmesi gerekir. Üstelik paketlenecek ürün sayısı belirli dönemlerde oldukça azalabilecek olmasına rağmen, sabit maliyetleri ödemek zorunda kalır. Bu nedenle paketleme işini dışarıdan çalışan kişilere vererek paketleme başına ücret alır.

Paketleme işinde ücretler paketlemenin türüne ve sayısına göre değişir. Bazı ürünler için paketleme başına 30 kuruş alırken, bazı ürünlerde bu 1 liraya kadar çıkar. Sabun gibi basit paketlenen ürünler en düşük ücret tarifesine sahiptir. Kına gibi ürünlerin paketlemesi ise daha zor olduğu için paketleme başına 1 lira alabilirsiniz. Firma paketleme için kullanılacak malzemelerin tamamını size verir. Siz sadece emeğinizin karşılığını alırsınız.

Evde paketleme yapmak size ortalama aylık 1000 TL ile 2000 TL arası ek kazanç sağlar. Bu tabi ki sizin boş vaktinize ve el çabukluğunuza göre değişir. Bu işte önemli olan nokta, bitirmeyi taahhüt ettiğiniz süre içerisinde paketlediğiniz ürünleri teslim etmenizdir. Ürünleri teslim ettiğiniz an ödemeyi de alırsınız.

Peki, paketleme işini nasıl buluruz? İnternet ortamında eve paketleme işi veren birçok internet sitesi var. Bu internet sitelerinden paketleme işleri için başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için yazarken, ne kadar boş vaktiniz olduğunu ve ne kadar yapabileceğinizi doğru olarak söylemeli ve işi zamanında teslim etmelisiniz. Paketleme yöntemleri genel olarak çok basit bir şekildedir. Fakat yaptığınız paketlemenin özensiz ve asimetrik olmaması gerekir.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir