Evde Çalışarak Ek Gelir Sağlamak,  İnternet Üzerinden Ek Gelir Sağlamak

E-yazarlık ile Para Kazanmak Mümkün Mü ?

Eskiden kitap yazmak, yazdığını bastırmak ve yazdığın kitaptan para kazanmak oldukça zor ve meşakkatli bir işti. Fakat artık öyle değil, bugün herkes istediği gibi kitap yazarak bunu elektronik ortamda ücret karşılığında dağıtabilir. Eğer bu konuda yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız ve yazdıklarınız ile çevrenizden olumlu tepkiler alıyorsanız şansınızı deneyebilirsiniz. Üstelik bu size herhangi bir maliyete neden olmaz. Sadece verdiğiniz emek ve ayırdığınız zaman kadar kaybedersiniz.


Bugün birçok uygulama kitapları elektronik ortamda, cüzi bir fiyat karşılığında okumanıza izin veriyor. Siz de yazdığınız kitabın telif hakkını aldıktan sonra bu uygulamalara koyabilir ve okundukça para kazanabilirsiniz. Üstelik kitabın reklamını yapar ve gündeme getirebilirseniz oldukça fazla para kazanabilirsiniz. Amazon ya da D&R gibi birçok firmanın internet sitesine de kitabınızı koyarak her kanalı deneyebilirsiniz.

İnternetten para kazanmanın yollarından biri olan E-kitap için, illa kitap yazmanıza da gerek yok. Birçok mobil uygulama ya da internet tabanlı platform sesli kitap platformu oluşturarak kitapları pazarlıyor. Siz de bu seslendirme için başvuru yapabilir ve kitap seslendirebilirsiniz. Kitap seslendirme için, önce sizden bir deneme kaydı alıp, değerlendirip ona göre döneceklerdir. Bu uygulama ya da internet sitelerinin iletişim kısmından başvuru yaparak kitap seslendirmek istediğinizi beyan edebilirsiniz.

İnternet sitelerine içerik üretmek ve onlar için yazarlık yapmak da evden para kazanmanın yollarından biridir. Birçok internet sitesi kendisine özgün içerikler üretecek yazarlar arar. Üstelik internet ortamında içerikler sürekli olduğu için, her zaman yeni yazarlara ihtiyaç vardır. Kendinize güvendiğiniz bir konuda içerik yazmak istiyorsanız, yine internet sitelerinin iletişim kısmından başvuru yapabilirsiniz. Bunun için dile oldukça hakim olmanız gerekir. Hatta yazdıklarınızı beğendirebilirseniz, haber sitelerinde kendinize ait bir köşeniz bile olur. E-köşe yazarları artık basılı yayından daha fazla okunuyor.

Eğer yazarlığınıza güveniyorsanız ve ofisin sıkıcı ortamından sıkıldıysanız, freelance olarak çalışıp, evden yazarlık yaparak, ofiste çalışıp kazanacağınızdan çok daha fazlasını kazanabilirsiniz. Üstelik çalışma saatleri, iş arkadaşlarınız ile kötü giden ilişkiler, saç-sakal, kılık-kıyafet prosedürleri olmadan çok daha özgür bir ortamda daha üretken ve mutlu olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir