İnternet Üzerinden Ek Gelir Sağlamak

Evde Anket Doldurarak Para Kazanabilirsiniz

İnternet kullanımının yaygınlaşması, normalde dışarıda yapılması gereken her şeyi online olarak evden yapabilme imkanı tanıyor. Buna para kazanmak da dahil. Artık birçok sektörde insanlar evden çalışarak paralarını kazanıyor. Hatta değişen koşullarla birlikte yeni meslek kolları da ortaya çıkmaya başladı. İnternetten anket cevaplayarak para kazanmak da bu dallardan bir tanesi

Eskiden, yolda yürürken anketörlerin ısrarlarından kaçmaya çalışırdık. Şimdi kalabalık caddelerdeki o anketörler artık yok. Çünkü anket işlerinin neredeyse tamamı ücretli olarak internet üzerinden yürüyor. İşleyiş gayet basit; bir ya da birkaç ajansa başvuru yaptığınızda, gün içerisinde mail adresinize farklı firmaların anketlerini yolluyorlar. Bu anketleri ise belirli bir ücret karşılığında dolduruyorsunuz. Anket başına ücret firma ve anket uzunluğuna göre değişiklik gösteriyor.

Bu firmalar anketteki bilgilerin doğruluğuna çok önem gösterir. Bu nedenle yanlış doldurduğunuz ya da boş bıraktığınız sorularda ücret alamayacağınız gibi, tekrar iş almanız da kesilebilir. Doldurmanız gereken anketler gün içerisinde mail adresine geldiğinde en kısa süre içerisinde doldurmanız gerekir. Süresi geçmiş anketlerden ücret alamama durumunuz ya da ankete girememe durumunuz olabilir. Anket doldurarak para kazanmak rahat olduğu kadar disiplinlidir de.

Anket doldurarak ne kadar gelir elde edebilirsiniz ?

Evden ek gelir kazanmak için doldurduğunuz anketlerin ücretleri genelde firma ve anket uzunluğuna göre değişir demiştik. Tek soruluk anketler genellikle anket başına 10 ya da 20 kuruş kazandırır. 10 ile 20 sorulu anketler ise 2 lira ile 5 lira arasında değişiklik gösterir. Günde 10 anket, size 50 lira kazandırır. Bu da ayda 1500 TL gibi bir para yapar. Tabi ki bu sizin çalışmanıza ve şirketlerin size göndereceği anketlere göre değişiklik gösterecektir.

Anket doldurma işine nereden başvuracağız ?

Şuan bu işi yapan sayısız ajans var. Bu ajansların hemen hepsi internet üzerinden başvuru alıyor. Google’a yazdığınızda sayısız şirket çıkacaktır. İletişim bölümünden ya da varsa ilgili bölümden başvuru yaparak anket işi almaya başlayabilirsiniz. Başvuru formunda gerekli bilgileri doğru doldurduğunuzda, buna uygun olup olmadığınıza göre size geri dönülecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir