Evde İş İmkanları
Evde Çalışarak Ek Gelir Sağlamak

Evde İş İmkanları

Evde çalışarak para kazanma düşüncesini birçok insan hayata geçirmek istiyor. Sürekli baskılayan bir patronun olmaması, günlük iş rutinlerinin olmaması, çalışmak için evden bir yere gitmemek gibi şeyler insanlara cazip geliyor. Kendi çalışma saatlerini seçebilme imkanı ve pijamalarla bile çalışabilme imkanı harika.  

İnsanlar evde çalışmaya başladıktan sonra genelde daha rahat davranmaya başlıyor. Çünkü kendilerini özgür hissediyorlar ve arkalarına yaslanıp yavaşlıyorlar. Ancak bu yapacağınız en büyük hata olur. Evden çalışmak tamamen arkana yaslanmak demek değildir. Para kazanmak için zaman harcamalı ve zamanınızı yatırıma çevirmelisiniz. İş size gökten düşmez ve düzgün çalışmayan biri para da kazanamaz.

Çoğunuzun yaptığı ikinci hata ise daha hızlı sonuç almak istemeniz ve evden çalışma kararı alır almaz o muhteşem başarıyı elde etmek istemenizdir. Bu da bir hata tabii ki. Online ortamda muhteşem başarılar elde eden insanlar genelde çabaları, azimleri ve tırnakları ile bu noktaya gelmişlerdir.  

Evde çalışmak ile bir iş yerinde çalışmak arasında pekte bir fark yoktur. İnternetten bir iş olsun ya da olmasın zaman ayırmalısınız, biraz yatırım yapmalı ve sorumluluk altına girmelisiniz. Online işler para kazandırır ve gerçekten büyür. Bu büyük oranda doğru ancak tıpkı diğer işlerde de olduğu gibi kişinin yaptığı hatalardan dolayı %80’i ilk yıllarında batarlar. 

Bu birkaç dezavantaj ve benzeri sebeplere rağmen evden çalışarak para kazanabilme şansınız var. Planlı gidin ve tek bir gecede mucize bir başarı beklemeyin. Altyapıyı oluşturun ve işiniz için zaman yatırımına hazırlıklı olun. Kendiniz için bir şeyler yapmak ve bunun sonucunda başarı elde etmek en büyük kazançtır. Şimdi gelelim evde iş imkanları konumuzun maddelerine; 

1- Evde Yazı Yazarak Para Kazanmak 

Kelimelerle aranız iyiyse ve yazmayı seviyorsanız eğer evde makale yazarak para kazanabilirsiniz.  freelance makale çalışmalarına ödeme yapan bir sürü internet sitesi var. Firmalar konuları belirler ya da bu kararı tamamen size bırakırlar. Her internet sitesinin bir takım kuralları ve ihtiyaçları vardır. Bu sebeple makalenize iyi çalışmanız gerekir. Belli bir konuda hazırladığınız bilgi içeren makalelerin her 100 kelimesine 1 TL bir ücret ödenmektedir. Bu ücret hızlandıkça ve daha kapsamlı makalaler yazdıkça taban fiyatlara yükselebilir.

Evde İş İmkanları
Evde İş İmkanları

Ancak hemen hemen çoğu makale yazarı 100 kelime için 1 TL gibi bir ödeme alır. Bu da tahmini olarak bir yazarın 10 dakikasına tekabül eder. Bunun dışında forumlara yazılar gönderebilirsiniz. Bu yazılar ve makaleler ile zengin olmazsınız ancak günlük 20 TL’ye kadar para kazanabilirsiniz. Ve gelelim sosyal medyaya. 

Twitterda göz önünde olmak isteyen, yazılar paylaşmak isteyen ancak buna zaman bulamayan insanlar var. Bu insanlar isteklerini başkalarını yaptırmak karşılığında para ödüyorlar. Eğer bu konu ilginizi çekiyorsa bu da kazançlı bir tercih olacaktır sizin için.  

2. Evde Organik Sabun Yapıp Satmak 

Günümüzde organik sabunlara olan ilgi oldukça fazla. Bununla birlikte çok fazla tedarikçi olmadığından dolayı küçük işletmeler ciddi bir kazanç sağlayabiliyor. Öncelikle kanunlara uygun bir firma açmakla başlamalısınız. İşletme ruhsatı almak için ilgili resmi kurumlara başvurabilirsiniz. El ilanları ve broşürler hazırlayabilir ve bunları dağıtabilirsiniz. Kartvizit için bir bütçe ayırıp kartvizit çıkartıp dağıtabilirsiniz.

Evde İş İmkanları
Evde İş İmkanları

Firma bilinirliğini arttırmanın en iyi yollarından biri el ilanı, broşür ve kartvizit dağıtmaktır. Reklam ve üretim giderlerini düşünüp ona göre bir fiyat belirlemelisiniz. Kar marjınızı çok yüksek ya da çok düşük tutmamalısınız. Aynı zamanda son zamanlarda popüler olan hediye paketi olayı ile hediye sepetlerine sabunları dağıtabilirsiniz.

Diğer işletmeler ile de karşılıklı reklam yaparak müşterilerine hediye sepetlerinizden bahsetmelerini sağlayabilirsiniz. Hediye sepetlerine reklamlarınızı eklemeyi kesinlikle unutmayın. Ve son olarak viral pazarlama teknikleri ile bir internet sitesi açmanız daha geniş bir kitleye ulaşmanız için çok önemli. İnternet sitesini kesinlikle kullanın. 

Evde İş İmkanları
Evde İş İmkanları

Sizlere en çok bilinen ve en basit iki para kazanma yöntemlerini anlattım. Evde iş imkanları bunlarla sınırlı değil tabii ki. Youtuber olup video çekmek, şeker yapıp satmak, çanta, oyuncak, kıyafet gibi şeyler dikip satmak, toptancı ile anlaşıp çorap alıp bir instagram hesabı aracılığı ile ya da internet sitesi ile satmak, saç tokası yapıp satmak ve benzeri bir çok imkan var. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir