Evde Çalışarak Ek Gelir Sağlamak

Evde Nikah Şekeri Yaparak Ek Gelir Kazanın

Günümüz de yaşanılan maddi zorluklar ve ekonomik problemler insanları ek iş yaparak evdeki bütçelerine katkı sağlamaya yönlendiriyor. Aynı zamanda televizyon başında geçirilen ölü vakitleri değerlendirmeyi isteyenler, ek gelir sağlama işini eve taşıyor. Özellikle el ile yapılan işlere yatkın olanlar, hem bu işlerden zevk alıp, hem de daha hızlı yaparak daha fazla katkı sağlarlar.
Evde ek geliri sağlamanın birçok farklı yolu var elbette. Hatta son zamanlarda bu işlerin türü de çok fazla arttı. Fakat artık gelenekselleşmiş bir hale gelen bir ek gelir yöntemi var; evde nikah şekeri yapımı. Geçmişten günümüze nikah şekerlerinin paketlenmesi evde yapılır. Bu da ev hanımlarına ya da işten arta kalan zamanlarda çalışmak isteyenlere ek gelir sağlar.


Düğünler, oldukça büyük organizasyonlar olduğu için birçok şeye gereksinim duyar. Nikah şekerleri bu gereksinimlerin çok küçük detaylarından biridir. Peki, nikah şekerleri neden evde yapılır? Bunun sebebi gayet basit; her düğün için nikah şekeri konsept olarak yapıldığı için, hemen her düğün için farklı bir tasarım vardır. Her farklı tasarımı üretecek bir fabrikasyon yöntem de bulunmuyor. Bu yüzden bunları insanların yapması lazım. Bir iş yerinde, atölyede bunun yapılması oldukça maliyetlidir. En az asgari ücret verilecek işçiler, bir mekan, mekanda faturalar, vergiler vs. oldukça fazla bir yüktür. Fakat parça başı ücret şeklinde evlere verildiğinde hem daha uygun fiyatla üretilmiş olunur, hem de çok daha hızlı olur.

Nikah Şekeri İle Ek Gelir


Nikah şekeri ek gelir olarak çok farklı ücretler bırakır. Parça başı ücret, yapılan paketlemenin niteliğine göre değişiklik gösterir. Fakat ortalama 300 ile 500 TL arası bir gelir sağlar. Tabi ki ayırdığınız zaman, elinizin hızı bu ücreti etkiler. Hatta bir ekip olarak çalışır ve iş bölümü yaparsanız bu ücret kişi başı daha yukarılara çıkar.
Bu işlere başvurmak için internetten faydalanabilirsiniz. İnternette birçok nikah şekeri sitesi, evlere bu işlerden verir. İletişim kısmından yazarak ya da varsa başvuru kısmından form doldurarak başvuru yapabilir ve iş alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir