Girişimciler İçin Yeni ve Kazançlı İş Fikirleri
Evde Çalışarak Ek Gelir Sağlamak,  İnternet Üzerinden Ek Gelir Sağlamak

Girişimciler İçin Yeni ve Kazançlı İş Fikirleri

Girişimciler İçin Yeni ve Kazançlı İş Fikirleri

Başarılı bir girişimci olabilmek için öncelikle belirli özellikleri taşımanız gerekiyor. İş hayatındaki fırsatları görebilmeli, sabırlı olmalı ve yeni fikirlere açık olmalısınız. Üstelik bugün kendi işinizi yapabilmek oldukça kolay. Hatta evden çalışarak bile kendi işinizi yapabilirsiniz ve üretim, markalaşma, ticaret ya da hizmet gibi sektörlerde oldukça başarılı olabilirsiniz. Ayrıca her adımı planlamalı ve her şeyi iyi analiz etmelisiniz.

Son zamanlarda hemen herkes evden çalışarak para kazanmanın yollarını arıyor. Üstelik bu günümüzde oldukça kolay. İster internet üzerinden olsun, ister el becerilerinizi kullanarak olsun bugün evden çalışarak yapabileceğiniz birçok iş var. Bunlar hem başarılı bir girişim olma potansiyeli taşır, hem de işinizin yanında yapacağınız ek gelir olma potansiyeli de.

Evde Sabun Yapımı

Sabun gibi temizlik malzemeleri üretmek için illa ki büyük imalathane ya da karmaşık üretim aletleri gerekmiyor. Evde kendi imkanlarınızla istediğiniz aromaya ve kalıp şekline sahip sabunları yapmak mümkün. Üstelik video sitelerine bakarak birbirinden farklı ve yaratıcı sabun türleri ortaya çıkarabilirsiniz. Daha sonra da bu ürettiğiniz farklı konsept sabunlarını sosyal medya ya da e ticaret sitelerinde satışa çıkarabilirsiniz. Ya da başka bir satıcı ile anlaşıp, direk onlara üretebilirsiniz.

Özel Ders Vermek

Hemen herkesin uzman olduğu bir alan vardır. Bu uzmanlığınızı kullanarak özel ders verebilirsiniz. Örneğin bir enstrümanı çok iyi biliyor ve iyi çalıyorsanız bununla ilgili ders verebilirsiniz. Ya da bir ders konusunda uzman iseniz o konuda öğrencilere ders verebilirsiniz. Örnekleri çoğaltmak gerekirse; bir spor dalında uzmansanız, yine bu konuda özel ders vererek istediğiniz saatlerde çalışarak ve sermayeye ihtiyaç duymadan gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca referanslarınız çoğaldıkça, müşterileriniz de çoğalacaktır.

Filografi ile Sanat Ruhunuz Sayesinde Para Kazanın

Filografi, son zamanların en popüler sanat dallarından biri. Eğer fikriniz yoksa bile internetteki videoları izleyerek kolayca öğrenebilirsiniz. İşin teknik kısmı gayet basit olurken, yaratıcılık kısmı oldukça ön plandadır. Filografi bir desen ya da motifin tahtaya çivi çakıp, çiviler arasından ip geçirilerek yapılması işidir. Yaptıklarınızı sosyal medya, sanat forumları ya da e ticaret siteleri aracılığı ile satabilirsiniz.

Çocuk Bakmak

Eğer çocuk bakımı ile ilgili gerekli bilgiye sahipseniz ve çocuklarla da aranız iyiyse çocuk bakarak da para kazanabilirsiniz. Özellikle çalışan anne ve babalar nedeni ile gün içerisinde çocukların tek kalmaması ve ihtiyaçlarının karşılanması için bir bakıcıya ihtiyaç duyarlar. Siz de bu gibi ailelerin çocuklarına bakıcılık yaparak gelir elde edebilirsiniz. Aynı durum yaşlı bakımı için de geçerlidir. Üstelik kazancınız hiç de azımsanacak kadar değildir.

Evde Yemek Yaparak Para Kazanın

Birçok ev kadını zaten gün içerisinde evde yemek yapıyor. Neden yemek yaparak para kazanmayasınız ki? İş yoğunluğu nedeni ile bazı lokantalar yemekleri dışarıdan alırlar. Bu lokantalara yemek yaparak ya da bazı iş yerleri ile anlaşıp çalışanlara yemek götürerek para kazanabilirsiniz. Bu durum hem iş sahipleri, hem çalışanlar, hem de sizin için oldukça avantajlı bir iştir. Bu sayede hem mutfak becerilerinizi geliştirir, hem yemek yelpazenizi geliştirir hem de gelir elde edebilirsiniz.

El Becerilerinizi Kullanarak Satış Yapabilirsiniz

Organik ip ya da kumaş kullanarak oyuncaklar, anahtarlıklar, takılar ya da dekoratif ürünler yaparak satabilirsiniz. Eğer bu konuda bir yeteneğiniz ya da yatkınlığınız var ise bu yeterlidir. İnternette birçok “Nasıl Yapılır?” videosu bulunuyor. Bu videolara bakarak ve kendi yorumunuzu katarak birçok ürünü yapabilirsiniz. Yaptığınız ürünleri sosyal medyada, anlaşmalı takıcılarda vs. Satarak para kazanabilirsiniz.

Doğal Kozmetik Ürünleri Üretebilirsiniz

Kozmetik adına evde istediğiniz hemen her ürünü yapmak oldukça mümkün. Sabun, şampuan, krem, nemlendiriciler vs. gibi ürünlerin hemen hepsi evde yapılabilir. Üstelik evde yapacağınız ürünler organik olduğu için birçok kişinin de tercihi olacaktır. Bu işlemi yaparken kimyasal ürün kullanmaktan kaçınmak gerekiyor. Doğal olarak yaptığınız ürünleri internet vasıtası ile satabilir ya da çevrenizdekilere önerebilirsiniz.

Mantar Yetiştirebilirsiniz

Evde kültür ve istiridye mantarı yetiştirerek de para kazanabilirsiniz. Özellikle son yıllarda mantara olan ilgi artmasına rağmen, piyasada arz konusunda bir sıkıntı var. Özellikle istiridye mantarı son zamanlarda en çok popüler olan mantarlardan bir tanesi. Özellikle vejetaryen ve vegan yeme alışkanlığına sahip insanlar için en önemli besin kaynaklarından biridir.

Evden Müşteri Temsilciliği Yapabilirsiniz

Günümüzde hemen her firmanın bir çağrı merkezi bulunuyor. Müşterilerine destek amacı ile hizmet vermek isteyen firmalar ya kendi çağrı merkezini kurar ya da başka bir firmadan destek alır. Çağrı merkezleri artık ofislerde olmak zorunda değil. Birçok firma maliyetlerini düşürmek için artık çalışanlarının evden çalışmasını istiyor. Size gerekli olan eğitimi ve ekipmanları vererek evden müşteri temsilciliği yapmanızı istiyor. Çalışma şartları firmalara göre değişiklik gösterse de hemen hiçbir firma sizden maddi bir sermaye ortaya koymanızı beklemiyor.

Youtube Kanalı Açabilirsiniz

Youtube günümüzün en popüler video sitelerinden biri. Üstelik fenomenleri oldukça iyi para kazanarak bu işi meslek haline getirmiş durumda. Siz de bu kanalda şansınızı deneyerek youtuber olabilirsiniz. Özellikle izleyenlerle frekansınız tuttuğunda başarılı olabilir ve hatırı sayılır paralar kazanabilirsiniz. Youtube konusunun belirli bir matematiği ve formülü yok. Size başarısız gelen fikirler çok başarılı olabilir, ya da çok başarılı olacağını düşündüğünüz fikirler başarılı olmayabilir.

İnternetten Satış Yapmak

Eğer size uygun bir tedarikçi bulabilirseniz, ucuza aldığınız ürünleri internet ortamında oldukça kazançlı bir şekilde satabilirsiniz. Bunun için önemli olan bir ürünü düşük bir fiyata bulmak ve rahat satış yapabileceğiniz bir ürün bulmak. Bu ikisini de yakaladıysanız oldukça yüksek karlarla satış yapabilir ve iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Freelance Çalışabilirsiniz

Artık hizmet vermenin de almanın da en kolay yolları internet platformlarından geçiyor. Siz de yeteneğinize göre bu internet platformlarından yararlanarak belirli işler yapabilirsiniz. Bu internet platformlarında bulunabilir, üye olabilir ve yeteneğinize uygun işler bulabilirsiniz. Hatta belirli ajanslarla ve firmalarla iletişime geçerek de freelance işler bulabilirsiniz. Web tasarım yapabilir, sosyal medya hesapları yönetebilir, blog açabilir, içerik üretebilir, video hazırlayabilir, editörlük yapabilir, animasyon yapabilir ya da photoshop yapabilirsiniz. Bunun gibi yeteneğinize uygun işler alarak evde yapabilir ve oldukça iyi para kazanabilirsiniz. Bu ilk başta sizin için kolay olmayacaktır, fakat müşteri portföyünüz geliştikçe ve yeteneğinizi geliştirdikçe ne kadar kazançlı olduğunu görebilirsiniz. Bu konuda sabırlı olmak oldukça önemlidir.

Kendi E-ticaret Sitenizi Kurabilirsiniz

Günümüzde internetten satış yapmak için yaygın olarak ya sosyal medya kullanılır ya da n11, gittigidiyor gibi popüler e-ticaret siteleri kullanılır. Fakat doğru kanaldan, doğru kitleye, doğru ürünü ulaştırırsanız kendi e-ticaret sitenizi açarak da oldukça iyi para kazanabilirsiniz. İster kendi ürünlerinizi satışı için, ister satıcı ve alıcı arasında köprü olmak için, isterseniz de her ikisi için e-ticaret sitesi açabilirsiniz. Üstelik bugün bir e-ticaret sitesi açmak oldukça düşük bir maliyettedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir