İnternetten para kazanmak için 13 fikir
İnternet Üzerinden Ek Gelir Sağlamak

İnternetten Para Kazanmak İçin Gelir Getirecek Fikirler

Çağımızın en büyük iletişim ve ulaşım ağı olan internet son yıllarda ekonomik sektörün de öncü paydası haline gelmiş durumda.  Ticaret denilince akla hangi iş fikirleri geliyorsa hemen hepsi internet üzerinden yapılabilir. Sürekli elimizin altında belki de günün birçok saatini harcadığımız internet dünyasın da para nasıl kazanılabilir, hangi sektör bu dünyada kalıcı olabilir gibi sorular hemen herkesin aklını kurcalamaktadır.

İçinden bir an olsun ayrılamadığımız internet dünyasından ek gelir elde etmek, yada tamamen geçimimizi oradan sağlamak nasıl mümkün olur. Bu metinde internet üzerinden para kazanmanın yollarını ve şekillerini göreceğiz. 

Yandex Toloka üzerinden para kazanmak

Öncelikle Yandex toloka  nedir bunu açıklayalım , Yandex’in arama sonuçları arasında yer alan , arama motorunu kullanan kişinin sorgusu ile uymayan , gereksiz içerikleri tespit etmek ve elemek düşüncesini  algoritma ve  yapay zeka teknolojileri ile değil de gerçek kullanıcı denetimine sunarak bu şekilde kullanıcılarına para kazandırma düşüncesiyle oluşan sistemdir. Bu sayede bilgisayara ya da telefonunuza kodlanmış yapay zekanın halledemediği kolay görevleri sizler internette yaparak günde ortalama 10-20 TL arası para kazanabilirsiniz.

Çalıştığınız bir işiniz veya mesleğiniz varsa yanına ek gelir olarak koyabileceğiniz bir gelir kaynağınız Yandex Toloka olabilir. Bunun için Yandex Tolokaya üye olup orada ilginizi çeken alanları anket doldurur gibi doldurup, Yandex’in sizi yönlendirmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde seçilen ilgi alanları doğrultusunda size gelen görevleri inceleyip, mesajların içeriğini kontrol ederek işletmelerin yerini gösterebilirsiniz. Aynı zamanda Yandex den gelen ses kayıtlarını da yazıya dökebilirsiniz bunun gibi görevler yaparak yaptığınız işlerin yoğunluğuna bağlı olarak kazancınızı da arttırabilirsiniz.

Gooogle Adsense ile para kazanmak

Bugün dünyanın öncü arama motoru olan Google ‘un kendi bünyesinde geliştirdiği Adsense web site si olan kişilerin para kazanmasına öncü olan bir uygulamadır.  Google Adsense internet üzerinden para kazanmak isteyenler için oluşturulmuş harika bir yol.

Hemen herkesin kullandığı aram motoru Google web site sahiplerine ek gelir etmeleri için kolay bir yol sağlıyor. Kullanım kolaylığı, sürekli tıklanan ve gezilen bir arama motoru olması Google Advense kullanıcılarına ayrıcalık katıyor. Web sitesinin genel konuları doğrultusunda Google tarafında gönderilen reklamların alanı ve kapsamı değişiyor. Bu şekilde web sitesini takip edenler veya ziyaret edenler reklamları incelediğinde para kazanmak mümkün oluyor. İşte bu kadar basit. Google harika bir şekilde size en kolay para kazanma şansı sunuyor.

Domain satışı yaparak para kazanma

Yap – sat gibi bir mantık hareketi gibi Domain alıp satmak ile de günümüz internet dünyası ustalarının en önemli geçim kaynakları arasında domain satmak yer alır. İnternet üzerinde yapacağınız en ufak işlem için bile bugün domain sahibi olmanız gerekiyor. Al sat yaparak para kazanmak bu sektörde sizin için en güzel yollardan biri olabilir.

E kitap Yazarak Para Kazanmak

 Günümüzde her şeyin elektronik ortama döküldüğü gerçeğine kitaplarda dahil olarak yazarlar için daha masrafsız ve kolay bir ortam oluşturuyor. E kitap sektörü elimize aldığımız kitaplar kadar tatmin edici olmasa da bazen okuyuculara ulaşım sağlama açısından da kolaylık sağlamıyor değil. Hem yazar hem de okuyucu için ortak buluşma noktası olan e kitap dünyası sizlere de yüksek miktarda ek gelir sağlayabilir. İstediğiniz herhangi bir konuda deneme tarzı eserler yazarak da kendi okuyucu kitlenizi oluşturabilir ve gelir kaynağı yaratabilirsiniz.

Slogan üreterek para kazanmak

Belli markaların yüzlerinden çok onları anlatan sloganları ve yazılarıyla tanırız. Sizlerde internet dünyasında ünlü markaların sloganlarını üretebilir bu şekilde para kazanabilirsiniz. Slogan üreterek  para kazanma bilinci henüz yaygınlaşmış olmasa da kendi ürettiğiniz sloganların bulunduğu bir sayfa açabilir ve müşterini isteğine göre akılda kalıcı şekilde sloganlar üreterek para kazanabilirsiniz.

Backling Satışı Yaparak Para Kazanma

    Sizlere Google Advense nin özelliklerinden bahsettik Backling satışı da bugün çok popüler olmasa da web sitesi olanlar için hala göz kamaştırıcı özelliğini yitirmemiştir. Web sitesi olan kullanıcılar başka bir siteye link paylaşımı yaparak uzun vadede yüksek miktarlar kazanabilme fırsatı yakalar.  Sitelerin ziyaretçi sayıları elde edilecek miktarı da aynı ölçüde etkileyecektir.

Dropshipping Yaparak Para Kazanma

Stoksuz satış yapmak değince akla ilk gelen şey olan Dropshipping ürün stokları ile uğraşmak yerine, site üzerinden gelen siparişleri tedarikçiye ileterek internet üzerinden tedarikçi firmayla siparişleri yönetir. Mal stoklama gibi sorunlarla uğraşmadan satıcı ve müşteri arasında aracı bir görev üstelenerek sizlerde XML yazılımının yardımıyla Dropshipping yapıp para kazanabilirsiniz.

Sanal Asistanlık yaparak İnternetten Para kazanma

   Bugün ofislerde etkili ve düzenleyici rol oynayan asistanlar internet ortamında da etkili olmaya başladı. Bazı firmaların veya şirketlerin Sanal Asistanlığını yaparak e-postalarını evden internet üzerinden takip edebilir , düzenleyip firmaları bu şekilde yönlendirebilirsiniz.  Böyle yeteneği olduğunu düşünen kişiler için oldukça etkili ve kolay bir para kazanma yöntemidir. Sizlerde internet üzerinden bir nevi home ofis yöntemi ile çalışabileceğinizi düşünüyorsanız sizin için harika bir sektördür.

Themeforest ile Para Kazanma

  Web tasarım ile tüm marka ve kuruluşların websitelerini tasarlayarak Themforest üzerinden satış yapabilirsiniz.  Kendi oluşturduğunuz şablonlar ile hem pratik hem de basit şekilde web tasarlayarak sizlerde kendi iş dünyanızı oluşturabilir ve yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Hayal gücünüzün büyüklüğüne inanıyorsanız bu iş işte tamda size göre .

Oyun Hesabı satarak Para Kazanma

   Popüler eğlence dünyasının en yaygın alanlarından olan online oyunlarda ki kişisel hesapları satarak elde edilen gelirler bugün hiç de azımsanacak kadar değil. Bazen milyonları bulan bütçeler le oyun tutkunları duayeni oldukları oyunlar daki hesaplarını diğer oyun meraklılarına satarak yüksek miktarda para kazanıyorlar. Örnek olarak para kazandıran oyunlardan  League of Legends kısacası LOL olan oyun her yaş grubundan insanın ilgisini çeken aynı zamanda da kullanıcılarına para kazandıran en popüler oyunlar arasındadır.

Pinterest Üzerinden Para Kazanmak

    Pinterest , Instagram gibi dünyada oldukça popüler olmaya başlayan bir sosyal ağ plartformdur. Ülkemizde çok yaygın olmasa da yurtdışında etkili bir iletişim ağınız varsa sizlerde burada fotoğraflar paylaşarak ün kazanabilir, reklam satışları ile gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Web tasarımlı Seminerler Düzenleyip Satarak Para Kazanma

  Sizin de ustalaştığınız bir alan varsa ki hepimizin bir konuda öncülüğü vardır. Sizde bu alanda web tabanlı seminerler düzenleyerek sizi izleyen ve takip eden kitlenizi arttırabilir böylelikle takipçilerinize yol gösterici olarak da para kazanabilirsiniz. Düzenlediğiniz seminerler keyifli ortamlar yaratarak sosyal çevrenizi de oldukça geliştirebilir.

Oyun Oynayarak Para Kazanmak

   Oyun hesaplarınızı satarak para kazanabileceğinizi anlattık. Şimdi ise sadeceoyun oynayarak para kazanma yöntemini sizlere açıklayacağım.

    Yeni başladığınız oyunları video kayıt altına alarak Twitch gibi plartformlar da paylaşarak para kazanmaya orada ünlenmeye başlayabilirsiniz. Youtube gibi yerlerde de oldukça etkili olan bu videolar size birçok plartform da para kazandıracaktır.

İkinci El Eşya Satışı ile İnternetten Para Kazanma

    Özel günler için aldığımız elbiseler , ayakkabılar bir kere kullanılıp kenarda çürümeyi bekliyor. Bu  tarz durumları kazanca çevirmenin yollarından biri olan internetten 2. El eşya satma elimizde ki kullanılmayan her eşyanın bize ekonomik geri dönüşünü sağlayarak bizlere ek kazanç kapısı açıyor. Letgo , Dolap , Sahibinden.com gibi siteler de sizlerde 2. El eşyalarınızı satarak ek kazanç elde edebilirsiniz.

       Sonuç olarak internetten para kazanmak için kendinize seçeceğiniz oldukça farklı yollar mevcuttur. Burada bahsettiğimiz alanlar dışında da internetten para kazanma yollarını deneyebilir kendinize kazanç kapıları açabilirsiniz. Siz elinizde ki gücün ve isteğin farkına vardıktan sonra başarısız olacağınız bir yol yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir