Evde Çalışarak Ek Gelir Sağlamak,  İnternet Üzerinden Ek Gelir Sağlamak

Letgo’da Kazançlı Al-Sat Yapmak

İnternet siteleri son 20 yılın en önemli alanlarından biriydi ve hala da önemini çok fazla yitirmiş değil. Birçok alanda başvurduğumuz şeyler yine internet siteleri oluyor. Fakat internet siteleri tahtını yavaş yavaş kaybediyor. Çünkü akıllı telefonlar ve bu telefonlarda kullanılan uygulamalar, artık hemen bütün internet sitelerinin yerini tutabilecek kapasitede. Bu nedenle artık asıl işlerin döndüğü yer internet sitesi alanından mobil uygulama alanına kayıyor.
İkinci el ürün alış ve satışı yapabileceğiniz siteler de artık yerini uygulamalara bırakmış durumda. Bunlardan bir tanesi de Letgo. Letgo, son zamanların en popüler ürün alıp satma platformlarından biri. Bir kesim insanlar, satmak istedikleri ürünlerinin fotoğraflarını çekip, bu uygulamaya yükler ve bir takım insanlar da bu fotoğrafları görerek ürünü almaya gelir.

Çoğunlukla ikinci el eşya satımı için kullanılan bu uygulamada, istediğiniz hemen her şeyi satabilme özgürlüğüne sahipsiniz. Fakat şunu baştan belirtmek gerekir; yasalarca satılması internet üzerinden yasaklanmış olan ürünlerin ticareti bu uygulamada yapılmaz. Örneğin; alkol ya da tütün ürünleri, sadece eczanelerin satmaya yetkili olduğu ilaçlar, bir takım elektronik eşyalar vs. bu uygulamada satılamaz. Fakat bunların dışında kalan her şeyin ticaretini yapmak mümkün.

Ticari anlamda Letgo’dan para kazanmak mümkün mü?

Letgo’dan para kazanmak tabi ki mümkün, fakat sanıldığı kadar kolay değil. Yani işler hiçbir zaman fotoğrafını çek, yükle ve deli gibi satış yap formülündeki gibi mükemmel işlemez. Her şeyde olduğu gibi bunda da emek vermek ve uğraşmak gerekir. Önce hangi ürünü satacağına, daha sonra hangi fiyattan satacağına, uygulamaya nasıl yükleyeceğine, alıcı ile nerede buluşacağına vs. çok dikkat etmek gerekir.

Evden para kazanmak hiçbir zaman kolay değildir

Muhtemelen satacağınız ürünün aynısını ya da muadilini satan başka rakipleriniz olacaktır. Bu nedenle kar-maliyet analizi yaparak hangi fiyattan satmanın size ne kadar fazla kazandıracağını ve müşterileri nasıl kendinize çekeceğini bulmanız lazım.

Uygulama olarak Letgo, kullanımı çok kolay olan ve hızlı bir şekilde öğrenilen bir uygulamadır. Android işletim sistemli telefonlar için Google Play Store’dan, iOs işletim sistemli telefonlar için ise Appstore’dan indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir