Nikah şekeri paketleme işi nasıl yapılır? Evde nikah şekeri paketleme işi
İnternet Üzerinden Ek Gelir Sağlamak

Nikah şekeri paketleme işi nasıl yapılır? Evde nikah şekeri paketleme işi

Genellikle nikah töreni esnasında ve düğünlerde gelen davetli kişilerde hatıra olarak kalabilmesi için dağıtılan nikah şekerlerinin içine; kokulu çiçekler, resim ya da badem gibi farklı objeler ya da yiyecekler konulmaktadır.

Nikah şekerleri bir nevi, en mutlu günlerine eşlik eden davetlilere şükranlarını iletme şeklidir. Birden fazla çeşitte, boyutta ve renkte nikah şekeri türleri bulunmaktadır. Öte yandan damat ve gelinin isteğine göre özel ve isteklerine uygun bir şekilde de nikah şekerleri üretilebilmektedir.

Nikah şekeri paketleme işi
Nikah şekeri paketleme işi

Nikah şekeri yapan ya da satan firmalar; alıkları siparişleri en ince detaylarına kadar özel bir şekilde üretirler ve hazırlanan şekerler paketleme aşamasına gelir. Daha önceden anlaştıkları kişilere evde iş imkanı tanıyan bu firmalar; şekerleri ailelere ya da kişilere teslim ederek; paketleme işlerini tamamlamasını isterler.

Nikah şekeri paketleme işi
Nikah şekeri paketleme işi

Nikah şekeri paketleme işi her zaman aynı şekilde olmayabiliyor. Örneğin bazı kişiler şekerlerinin magnetli olmasını talep ederken bazıları ise sade ya da resimli olmasını isteyebiliyor. Buna göre evde şeker paketleme işi yapan kişiler de; isteklere ve arzulara göre şekerleri paketliyorlar.

Evde Nikah Şekeri Paketleme İşinden Ne Kadar Kazanılır?

Evde nikah şekeri paketleme işinden ne kadar kazanacağınız tamamen size bağlıdır. Ne kadar pratik ve hızlı bir şekilde işlerinizi tamamlarsanız; alacağınız yeni sipariş miktarı da doğru orantıda artacaktır. Bu nedenle ne kadar hızlı yaparsanız o kadar para kazanırsınız. Örnek vermek gerekirse; nikah şekeri paketleme işi aldıktan 2 gün sonra işlerinizi ve paketlemelerinizi tamamladığınızı var sayalım. Tamamlar tamamlamaz yeni bir paketleme işi alabilirsiniz.

Nikah şekeri paketleme işi
Nikah şekeri paketleme işi

Fakat 1 haftada tamamladığınızda; 1 hafta sonrasında yeni iş alabilirsiniz. Yani kazanacağınız miktar tamamen size ve hızınıza bağlıdır. Genellikle evde nikah şekeri paketleme işi yapan kişiler; aileleri ile ya da eş – dost veya akrabaları ile bu işi yaparak çok kısa sürede tamamlamakta ve aylık ciddi miktarlarda para kazanabilmektedirler.

Evde nikah şekeri paketleme işi veren firmalar, iş yüklerini azaltmak ve personel giderlerini azaltabilmek adına sık sık evlere iş verebilmektedirler. Örneğin; firmada ya da fabrikada çalışan bir işçi; iş yeri sahibine sigorta, yemek, yol ya da servis gibi bir takım masraflar çıkartırken; evde iş verdikleri kişiler ya da aileler yalnızca yaptıkları işler kadar para kazanmaktadırlar. Hem iş yeri sahipleri için avantajlı olan hem de evde nikah şekeri paketleme işi yapan kişiler için avantajlı olan bu durum; her iki tarafın da kazanmasını sağlıyor.

Evde televizyon başında ya da en sevdiğiniz filmi izlerken yapacağınız bu iş modeli sayesinde ciddi miktarlarda para kazanabilir; işinizden boş kalan zamanları değerlendirebilir ya da ana işiniz haline getirebilirsiniz.

Evde Nikah Şekeri Paketleme İşi Veren Firmalar

Evde nikah şekeri paketleme işi veren firmalar, günümüzde oldukça fazla sayıdadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi firmalar giderlerden ve masraflardan kurtulabilmek adına bu yolu tercih etmektedirler.

Nikah şekeri paketleme işi
Nikah şekeri paketleme işi

Çevrenizde yer alan fabrikalara ya da nikah şekeri satışı yapan iş yerlerine giderek; evde nikah şekeri paketleme işi yapmak istediğinizi belirterek; şayet ihtiyaç varsa bu işe başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra; evde nikah şekeri paketleme işi veren firmaların sizinle iletişime geçebilmelerini istiyorsanız; bu içeriğimizin altında isminizi ve soy isminizi, yaşadığınız ya da çalışmak istediğiniz şehri ve ek olarak firmaların sizinle iletişime geçebilmeleri için e posta adresinizi yazarak yorum yollayabilir; ve bu sayede evde nikah şekeri paketleme işi veren firmaların sizinle iletişime geçebilmelerini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir