Evde Reçel Yaparak Ek Gelir Sağlamak
Evde Çalışarak Ek Gelir Sağlamak

Organik Reçel Yaparak Ayda 300 TL Ek Gelir Elde Etmek

Besinlerin  yapısıyla oynanması ve artık insan sağlığına zarar verecek dereceye gelmesi , insanları doğal besinler tüketmeye itmiştir. Bu doğal besinler, birçok pratik iş kollarını da beraberinde getirmiştir. Bu iş kollarından biri de organik reçel yapıp satmaktır. Siz de ev ortamında organik reçel yaparak ayda 300 TL ek gelir elde edebilirsiniz.

-Organik Reçelleri Nerede Satabilirsiniz?

 Yapacağınız reçelleri iyi bir pazarlama stratejisi ile çevre marketlere satabilir ya da sosyal medya üzerinden pazarlamasını yapabilirsiniz. Kermesler de , yöresel ürün satılan semt pazarlarında satış yapabilirsiniz. Bunda tek yapmanız gereken tezgah kiralamak olacaktır. Çevrenizde ki insanlara satabilirsiniz. Serpme kahvaltıların revaçta olması ile birlikte kahvaltı veren kafe ve restoranlara satıp bunun size sürekli bir iş olarak dönmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle uygun planlama ve stratejiler ile birlikte kendi ek gelir kapınızı oluşturabilirsiniz.

-Organik Reçel Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Sizlere önerimiz bu işe başlamadan önce tanıdıklarınızdan reçelleriniz hakkında fikir almanızdır. Bu işte elinizin lezzeti, reçellerin kıvamı ve kullanılan malzemeler büyük önem arz etmektedir. Bunların yanı sıra dikkat edeceğiniz en önemli şey mutfağınızın,konservelerinizin ve bedeninizin hijyenidir. En son aşama konservelerin süslenmesidir. Biliyorsunuz ki süslü ambalajlar herkesin dikkatini çeker. Süsleme sırasında reçelinizin  içinde bulunanları kavanozunuza yapıştırmayı unutmayın. Bunun nedeni bazı insanların reçelinize koyduğunuz malzemeye alerjisi olabileceği içindir. İşiniz de  her zaman insan sağlığı öncelikli olmalıdır.

-En Çok Hangi Reçeller Tercih Edilir?

Patlıcan, şamfıstığı gibi farklı reçellerin gelir getirebileceği gibi en çok ekstra gelir getiren reçeller ; vişne, çilek, ayva, kayısı, gül ve böğürtlendir. Çok fazla tercih edilmeyen, örneğin; kızılcık reçeli gibi reçeller bir müşterinizin beğenmesiyle size bir kişi tarafından sürekli gelir getirebilir. Bunların hepsi tamamen elinizin maharetine bağlıdır.

-Organik Reçel Yaparak Ne Kadar Kazanırım ?

Yaşadığımız dönemde oldukça popüler olan bu iş kolu , sizlere ekstra gelir elde etmenin en kolay yolunu sunmaktadır. Bu yan gelirin fazla veya az olması tamamen sizin elinizdedir. Reçelleriniz  kaliteli ve lezzetli ise kilosunu  50 TL’den satabilirsiniz. Ayda 4 kişiye sattığınızı varsayalım bu da ek gelir olarak hanenize ayda 300 TL girmesi demektir. Bunun yanı sıra mevsim meyvesi olmayan reçellerinizin 500-600 gramını 50 TL’ye satabilirsiniz. Böylelikle malzemeler için yapacağınız harcamanın 3-4 katı para kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir