Pendik escort bayan

İnternet Üzerinden Ek Gelir Sağlamak

Risksiz ve Sermayesiz Ticaret Yöntemi: Dropshipping

Risksiz ve Sermayesiz Ticaret Yöntemi: Dropshipping Ticaret yapmak, özellikle de e-ticaret yapmak günümüzün en karlı işlerinden biri. Maaşlı çalışan birine göre her zaman çok daha avantajlıdır ve kazanacağınız para tamamen sizin kişisel çabanıza bağlıdır. Ama ticaret yapmanın da belirli sıkıntıları vardır. Ya kendi markanızı oluşturmanız gerekir, ki bu oldukça uzun, zorlu ve riskli bir yöntemdir. Ya da al sat yapmanız gerekir; bu ise sermaye gerektiren, stok bulundurmanız gereken, stokları depolayacağınız bir alan gerektiren ve başarılı bir sektör seçimi isteyen bir iştir. Peki ya, ne risk, ne sermaye, ne de uğraş gerektirmeyen bir ticaret yöntemi olduğunu söylesek?

Bu risksiz ticaret yönteminin adı dropshipping. Dropshipping son yıllarda oldukça popüler olan yeni bir ticaret yönteminin adı. Yöntemin özeti ise stok ve sermayeye gerek kalmadan üretici ve tüketici arasında köprü olmaktır. Kısaca özetlemek gerekirse şu şekilde işler; Siz Dropshipping yapan firmaların ürünlerini e-ticaret yöntemi ile satışa çıkarırsınız. Bu sırada elinizde ne stok, ne de sermaye vardır. Satış yaptığınızda ise müşteri bilgilerini firmaya verirsiniz. Onlar ürünü müşteriye gönderir ve sizden sadece toptan fiyat bedelini alır. Satış yaptığınız fiyattan toptan fiyatı düşünce geriye kalan ücret sizin cebinize kalır. Bu yüzden de en karlı ticaret yöntemi olarak bilinir. Yani satışı üretici firma adına siz istediğiniz fiyattan yaparsınız. Firmaya ise sadece toptan satış fiyatını ödersiniz.

Dropshipping yöntemi ile ticaret yapmanın da bir takım sıkıntıları var tabi ki. Bunlardan bir tanesi ülkemizde dropshipping yapan firma sayısının oldukça az olması. Yurt dışında bulunan firmaların da gümrükte vergi ya da diğer bürokratik engellerle karşılaşması gibi. Ayrıca rekabetin çok fazla olması durumunda kar oranı oldukça düşebilir. Çünkü o sektörde dropshipping yapan bir tek siz olmayabilirsiniz.

Satışı istediğiniz yerden yapabilirsiniz. N11, gittigidiyor, Amazon gibi siteleri kullanabilirsiniz, kendi e-ticaret sitenizi açabilirsiniz, blog sayfası açarak daha detaylı bilgi aktararak satışa ikna edebilirsiniz, ya da sosyal medya sitelerini kullanarak satış yapabilirsiniz. Stok, sermaye, risk, yatırım gibi dertleriniz olmaz. Tek derdiniz satışı yapmak olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir