Video Editörlüğü
Evde Çalışarak Ek Gelir Sağlamak,  İnternet Üzerinden Ek Gelir Sağlamak

Evde Para Kazandıran İşler: Video Editörlüğü

Evden çalışmak istemek; bazı kişiler için yalnızca istek olarak kalmakta ve bu kişiler böyle bir şeyin mümkün olmayacağına inanmaktadır. Oysa ki evde Video editörlüğü olarak çalışarak para kazanmak, mümkündür. Üstelik sürekli başınızda sizi takip eden ya da kontrol altında tutmaya çalışan bir usta başı ya da patron bulunmayacak, günlük iş rutinleriniz olmayacak, evle iş arasında gidip gelerek vakit kaybetmek zorunda olmayacaksınız.

Çalışma saatleriniz tamamen sizin kontrolünüzde olacak; dilerseniz pijamalarınızla televizyon başında sevdiğiniz bir diziyi ya da filmi izlerken bile çalışabileceksiniz.

Evde çalışmanın en iyi yanlarından birisi de; yemek yerken dahi çalışıp para kazanmanız için imkanlarınızın olmasıdır. Tüm bu avantajların yanı sıra; yalnızca evde değil, parkta, kafede, kütüphanede, okulda ya da aklınıza gelebilecek herhangi bir yerde de çalışabilirsiniz. Bu işin en avantajlı tarafı ise, çalışarak gezebilir; yeni yerler keşfedebilirsiniz.

Video Editörlüğü
Video Editörlüğü

Video Editörlüğü

Günümüzde YouTube ve sosyal medya platformları hiç şüphesiz altın çağlarını yaşıyor. Bu da dolayısıyla video paylaşımlarının bir hayli önemli konuma gelmesi sağlayan en önemli etmenlerden birisi. Neredeyse her kurum ve şirket, YouTube’da ve sosyal paylaşım siteleri – platformlarında kendileri için yer almaya çalışıyor. Özellikle de sıklıkla karşılaştığımız videolu reklamlar, şirketlerin müşteri potansiyelini arttırdığı ve daha fazla trafik sağladığı için birçok şirket ve kurum tarafından ilgi görmekte.

Bu nedenle şahıslara ya da şirketlere insanların beğeneceği ve izleyebileceği videolar düzenleyerek; üreterek yani farklı bir ifade ile video editörü olarak; olduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Üstelik bu işi severek yapıyorsanız; bir hobi gibi hiç zorlanmadan para kazanabilirsiniz.

Video editörü olabilmeniz için ihtiyacınız olan bir bilgisayar, Photoshop, Adobe After Effects ve Adobe Premiere’dir. Eh tabii yaratıcılığınızı da unutmamak gerek.

Video Editörlüğü
Video Editörlüğü

Video üretmek, video tasarlamak ya da video editlemek ( düzenlemek ) yazı yazmaktan ya da farklı bir sektörde iş yapmaktan çok daha maliyetli bir iştir. Sesten kurguya kurgudan ışığa kadar hatta animasyona video üretiminin farklı alanlarında deneyim kazanarak; video editörü olarak çalışmanız mümkündür. Özellikle de güncel olan ya da revaçta olan trendleri takip ederek, kendinizi geliştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra Facebook Live ve Instagram Hikayeler’i tüm özellikleri ile iyi kullanmanız gerekmektedir.

Üreteceğiniz videoların içeriği – türü tamamen sizin yaratıcılığınıza bağlıdır. Bir şirket için yalnızca tek başınıza viral sayılabilecek videolar üreterek; onlarca kişinin hazırlayacağı bir reklam filminden çok daha fazla dikkat çekebilirsiniz. Bu durum da şirket açısından oldukça ekonomik ve daha az riskli olmasının yanı sıra; sizin için de özgür çalışma alanı imkanı tanıyacaktır.

Video Editörlüğü
Video Editörlüğü

Bu notada content creator ( YouTube üzerinden içerik üreticileri ) çalışmalarına göz atarak; video editi yapan kişilerin ne tür çalışmalar yaptıklarını görebilir, kendiniz için ilham alanları oluşturabilirsiniz.

Kurguculuk, video editörlüğü, video üretimi ve animasyon gibi konularda pek bilginiz yoksa; tamamen ücretsiz bir şekilde YouTube üzerinden on binlerce kaliteli eğitim serilerini izleyebilir, eksiklerinizi tamamlayarak becerilerinizi arttırabilirsiniz.

Meslek sahiplerinin ortalama olarak maaşlarının gösterildiği Payscale.com sitesinin yayımladığı verilere göre Amerika Birleşik Devletlerinde evden çalışan video editörü kişilerin aylık yaklaşık olarak 3 Bin Dolar kazandıklarını açıklamış. Ülkemizde bu miktarlarda kazanmanız güç olabilir lakin, yaklaşık olarak 3 bin TL ila 5 Bin TL kazanmanız mümkündür. Tek yapmanız gereken tecrübe kazanmak ve şirketlere daha önce hazırladığınız videoları ve editleri sunmak olacaktır. Ne kadar fazla iş örneğiniz varsa, şansınız o kadar artacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir